עיצוב אתר

עיצוב אתר

עיצוב אתר

עיצוב אתר

המפתח להצלחה הוא לצאת מהשגרה

עם יד על הלב, כמה פעמים גלשת בגוגל בחיפוש אחר מוצר או שירות ואחרי כמה אתרים אליהם נכנסת נדמה היה לך שבעצם אין הבדל ביניהם? וכמה פעמים ראיתי ביותר מידי אתרים את אותן תמונות וויז'ואלים קנויים? רוצה לבלוט ולהיות זכיר יותר מהמתחרים? זו בדיוק הנקודה בה התותחים שלנו בעיצוב אתרים נכנסים לפעולה, מומחים ב:

  1. עיצוב אתרים בעלי כוח משיכה ובולטות לעין של הגולש
  2. עיצוב טקסטים בצורה שעושה את מלאכת הקריאה לקלה
  3. שליטה מוחלטת בכל תוכנות העיצוב והתאמתן לכל דפדפן

אגב, ידוע לך כמה גולשים חוזרים למנוע החיפוש למצוא אתר אחר
שמדבר אליהם יותר רק בגלל שעיצוב האתר בו הם היו מאלץ אותם
לעשות קליק מיותר? קשה להאמין אבל זו עובדה מחקרית – 80%.
זה המון ורק מעצב אתר מנוסה ידע לשנות את המספר הזה לטובתך.

עיצוב אתרים זה מקצוע בפני עצמו

לא כל מעצב גרפי יכול גם לעצב אתר. והסיבה פשוטה. עיצוב אתר זה לא רק אם הוא יראה יפה או מיוחד ושונה, בראש ובראשונה, עיצוב אתרים צריך לקחת בחשבון את התפקיד המרכזי שיש לתוכן בקידום האתר והן בתפקידו כ'איש המכירות' שלך. שנית, לכל אתר יש מבנה שמכתיב במידה רבה את העיצוב ואת היכולת 'להתפרע' עיצובית.
עיצוב אתר נכון צריך 'לדבר' לא רק עם העין של הגולש, אלא גם עם הנחיות קידום האתרים של גוגל, להיות מותאם לכל דפדפן והיכולות שלו (יש הבדל למשל בין אקספלורר לכרום). ואלה הן רק כמה מתוך רשימה ארוכה של סיבות מדוע לא כל מעצב גרפי יכול להיות גם מעצב אתרים.

מעצב אתרים יחסוך לך טעויות ו…כסף

שתי דוגמאות מחיי היום יום בעיצוב אתרים אולי ימחישו יותר מכל את תרומתו המכרעת של מעצב אתרים מנוסה ומבין אינטרנט:

הנעה לפעולה – הגולש ידוע כ'עצלן'. זה לא נאמר לגנותו זו מציאות קיימת. כל קליק באתר הוא מלאכה קשה. הגולש רוצה לראות את כל מה שהוא חיפש בתמציתיות, בולט, ומניע לפעולה. וכשהוא כבר מחליט ליצור קשר או להשאיר פרטים – הוא צריך לראות את ההנעה לפעולה ברור ומואר מול העיניים ולא נדחק ומוסתר בסוף הדף. רק מעצב שמבין אינטרנט ימצא את הדרך לעשות את זה נכון.

עיצוב הטקסט – וזו הדוגמא השנייה בה לעיצוב אתר על פי מאפייני התנהגות הגולשים יש תפקיד משמעותי. אחד המאפיינים הבולטים אצל מרבית הגולשים זה חוסר הסבלנות לקרוא טקסטים. גם אם מוצג לפניו בדיוק המידע שהוא עצמו ביקש לקרוא, ברוב המקרים זה יעשה ברפרוף ובדילוגים. לכן, מעצב אתרים שמבין את הגולש יעצב את הטקסט כך שהדברים החשובים יבלטו, תוך שימוש מושכל בכלי ההדגשה הגרפיים וביצוע נכון של ריווחים כדי לתת לתוכן "אויר" ושלא יראה גוש טקסט מאיים. הכל נועד להקל על הגולש את הקריאה ולהאריך את שהותו באתר (זמן השהיה באתר תורמת לקידום האתר בגוגל).

שינוי גודל גופנים