הקשר בין קידום אתרים למערכת ניהול

אחד הפרמטרים החשובים בעת בניית אתר הוא בחירת מערכת ניהול תוכן המאפשרת לבעל האתר לנהל את כל התכנים באתר, להוסיף, לשנות, לעדכן ואף למחוק דפים במידת הצורך. כיום מערכת ניהול תוכן איכותית מאפשרת לבעל האתר לעשות זאת מכל מחשב.

אין ספק שתוכן האתר הוא הפרמטר החשוב ביותר לשם קידום האתר. למעשה אם נבחן כיצד מנועי החיפוש עובדים ובראשם גוגל נוכל באמצעות מערכת התוכן לקדם את האתר לראש תוצאות החיפוש.

אחד הפרמטרים החשובים ביותר למנועי החיפוש לקבוע את הרלוונטיות של האתר למילות החיפוש של הגולש הוא באמצעות התוכן הקיים באתר. פרמטר נוסף שחשוב לאינדוקס האתר הוא תגי המאטא הכוללים את כותרת העמוד, התיאור ומילות המפתח של הדף. תגים אלו מציגים למנועי החיפוש במה הדף עוסק ואלו המופיעים גם בתוצאות החיפוש.

כותרות בדף

בניית הדפים באתר תעשה בהתאם לשירות או למוצרים של החברה או העסק., כל דף עוסק בנושא או שירות / מוצר מסוים. מכאן שמנוע החיפוש מקנה חשיבות גם לכותרות הדפים. חשוב לציין בכותרת הדף את מילות המפתח שאותן אנו רוצים לקדם. חשוב לבנות כותרות משנה בתוך הדפים המצוינים מ- h1 ועד h6.

תמונות ותגיות

אין ספק שאתר עם תמונות איכותיות הוא אתר היוצר עניין גדול יותר לגולש מאשר תוכן תמונה שווה אלף מילים אבל עבור גוגל שאינו יכול לקרוא תמונות, אם לא רושמים ALT שתגית זו מספקת את תיאור התמונה, התמונות הופכות חסרות משמעות לקידום, גם פה יש מקום לרשום מילות מפתח המתייחסות לדף. חשוב שמערכת התוכן תוכל לספק תגיות אלו לכל תמונה ותמונה באתר, ויחד עם זאת שלבעל האתר תהיה נגישות קלה ופשוטה לתגיות אלו.

קישורים

בניית קישורים בין דפי האתר ובין אתרים חיצוניים המצביעים אל האתר שלכם חיונית לקידום האתר במנועי החיפוש. חשוב שבניית הקישורים תעשה בצורה נכונה, ולכן חשוב שמערכת ניהול התוכן תאפשר לבנות קישורים בקלות ואפשרות לרשום שם לקישור.

ומה מאחורי הקלעים

בניית אתר דורשת תכנון מבנה אתר מסודר המגדיר מהם הדפים החשובים באתר ואילו הם הדפים הפחות חשובים, מבנה האתר משפיע על היכולת של מנועי החיפוש לסרוק את האתר בצורה מלאה דרך קישורים. אחת הדרכים המאפשרות למנועי החיפוש לסרוק את האתר הוא באמצעות מפת האתר. חלק חשוב בתהליך בניית האתר הוא בניית המפה. חשוב לבנות מפה עם אפשרות גישה למנועי החיפוש לסרוק את האתר. מפת האתר כתובה באמצעות XML SITEMAP שבאמצעותו ניתן ליידע את מנועי החיפוש על דפים חדשים הקיימים באתר ולאפשר סריקה שלהם.

בעת בחירת חברת בניית אתרים לשם בניית אתר חשוב שתוכלו לבחון את מערכת התוכן של האתר ולראות אם המערכת מורכבת או פשוטה וקלה מבחינת עדכון. כמו כן, הדרך הקלה לבדוק כי מערכת התוכן טובה הוא לבקש לראות אתרים שבנויים על מערכת תוכן זהה ולראות כיצד נעשה קידום האתר במנועי החיפוש ובראשם גוגל.

 

התקשר כעת ותבדוק מערכת ניהול תוכן שלך: 072-2367631