עיצוב גרפי חייב להיות מעשי

העיצוב הגרפי של האתר חייב להיות יפה ושימושי. "איך לבנות אתר יפה, פופולארי ושימושי?", תשאלו. צריך לפנות לא רק למעצבים אלא גם למומחים באגרונומיה, למתכנתים האחראיים למילוי האתר ולמנהלי אתרים.

הדגם הנכון של האתר

צריך ללמוד את האתרים המובילים בתחום ולראות אילו תחדישי גרפיקה וארכיטקטורה יתאימו לאתר שלכם. מומלץ שהלקוח בעצמו יבחר את הדגם ואת העיצוב המתאימים ביותר בהתאם לטעמו האישי ולדרישותיו אך לא כדאי לו לוותר על הייעוץ המקצועי .

דגמי אתרים ויישומים

לאחר בחירת הדגם המתאים ניתן לשלב בו רכיבים מוצלחים מדגמים אחרים. הלקוח ביחד עם המומחים יבחר את הרכיבים המוצלחים, החדשים, האינטראקטיביים והתחרותיים ביותר עבור האתר שלו.

בוחרים את הדגם המנצח

המעצבים מציעים ללקוח מספר דוגמאות לבחירה. לפעמים הלקוח בוחר מספר רכיבים מהדוגמאות המוצעות ולאחר מכן מאשר את הדגם הסופי של העיצוב. אם הלקוח מעורב בתהליך של בחירת הדגם, הוא מבין טוב יותר אץ האפשרויות העומדות בפניו.

סקרים – תיקונים – בקרות

תהליך של בחירת הדגם מלווה בדו-שיח בין המעצב ללקוח. אישורו של כל דגם מלווה בשינויים, תיקונים ושיפורים. הלקוח יחזיר את הדגם לצורך תיקונים ושיפורים עד שיהיה מרוצה מהתוצאה הסופית. לאחר מכן אפשר לעבור לשלב הבא.

פיתוח האבטיפוס והעלאתו לרשת

השלב האחרון בעיצוב הוא העלאתו לרשת את אבטיפוס האתר החסום לכלל הגולשים. הלקוח יכול להשתמש באתר, לעקוב אחרי התפתחותו ולהעיר הערות הנוגעות לעיצוב. לאחר סיום של כל העבודות, האתר נפתח לקהל רחב. עכשיו אנחנו מתחילים לעבוד ביחד עם המשתמשים: להקשיב להערותיהם ו לעקוב אחר התנהגותם .

 

לכל המאמרים